ثبت شرکت

ثبت شرکت

1- بنده می‌خواهم با دو نفر از دوستانم یک شرکت با مسئولیت محدود تشکیل دهیم، می‌خواهم مراحل ثبت قانونی شرکت را توضیح دهید.

جواب:

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود حداقل تعداد شرکاء باید 2 نفر باشد و حداقل سرمایه یک میلیون ریال است و کل سرمایه تحویل مدیرعامل شده و نامبرده اقرار به دریافت سرمایه نماید. بنابراین بعد از انجام موارد فوق، تشکیل شرکت منوط ثبت شرکت در اداره کل ثبت شرکت‌ها می‌باشد. برای تنظیم تخصصی اساسنامه شرکت‌های تجاری با کارگروه بازرگانی در مجموعه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت قرارداد مشاوره‌ای تنظیم بفرمایید .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

2- می‌خواهم یک شرکت سهامی خاص با چند شریک تشکیل دهم. لطفا شرایط قانونی ثبت آن از ابتدا تا انتها را توضیح دهید و آیا شرکت بر اساس قانون حتما باید ثبت گردد یا خیر؟

جواب:

در شرکت‌های سهامی خاص تعداد شرکاء باید 3 نفر باشد، حداقل سرمایه برای تشکیل شرکت یک میلیون ریال است و حداقل 35 درصد از سرمایه باید نقدا در یکی از شعب بانک‌ها تودیع گردد و انتخاب تعدادی بازرس اصلی و علی‌البدل اجباری می‌باشد. در فرض سوال اخیر بله بر اساس ماده 2 قانون راجع به ثبت شرکت‌ها مصوب 1310 کلیه شرکت‌های ایرانی مذکور در قانون تجارت (سهامی، ضمانتی، مختلط و تعاونی) مکلف به ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها می‌باشند. مشاوره و شرایط و ضوابط قانونی ثبت و تغییرات شرکت‌ها را از وکلای خبره در مجموعه حقوقی دفاع یاران عدالت بخواهید .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

3- بنده به عنوان مدیرعامل یک شرکت با مشورت اعضای شریک، قصد داریم تعدادی از نمایندگان شرکت را تغییر بدهیم و برای اینکه این تغییر قانونی اجرایی شود چه مراحلی را باید طی کنیم؟

جواب:

بر اساس ماده 7 قانون راجع به ثبت شرکت‌ها مصوب 1310 کلیه تغییرات راجع به نمایندگان شرکت و یا مدیران شعب آن باید به اداره ثبت شرکت‌ها کتبا اطلاع داده شود و تا زمانیکه کتبا اطلاع داده نشده، عملیاتی که نماینده سابق به نام شرکت انجام داده، عملیات شرکت محسوب می‌گردد. مگر اینکه شرکت با اطلاع اشخاصی که به استناد ماده فوق‌الذکر ادعای حقی می‌کنند از تغییر نماینده یا مدیر خود به اثبات برسانند. حدود مسئولیت‌های مدیران و شرکای شرکت‌ها بستگی به نگارش تعهدات و متن اساسنامه شرکت‌ها متفاوت خواهد بود .

برای ثبت شرکت و یا ایجاد شعبه یا نمایندگی در سراسر ایران با گروه حقوقی دفاع یاران عدالت تماس بگیرید .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

4- دوست بنده یک شرکت خارجی دارد که شعبه‌ای از آن حدود یک ماه است به ایران آمده، چگونه می‌توانیم آن را قانونی کنیم و چه مراحلی دارد؟

جواب:

با عنایت به ماده 4 قانون راجع به ثبت شرکت‌ها، برای اینکه شرکت(شعبه) در ایران دارای وجاهت قانونی داشته باشد، حتما می‌بایست حداکثر ظرف 4ماه از تاریخ شروع، تقاضای ثبت آن را از اداره ثبت شرکت‌ها بنماید و صرفا در این مورد شرکت مطابق قانون و مقررات موضوعه است.

بهترین وکلای تجاری در کارگروه‌های بازرگانی امور بین الملل در موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت آماده ارائه خدمات تخصصی ثبتی و بازرگانی بین المللی می‌باشند .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

5- بنده می‌خواهم یک شرکت را ثبت کنم، بنا به مشکلات کاری می‌خواهم وکالت در تشکیل شرکت به دیگری بدهم. آیا وکالت دفترخانه‌ای کافی است یا اینکه حضور شخص یا وکیل دادگستری در اداره ثبت شرکتها الزامی است ؟

جواب:

در فرض سوال اول اعطای وکالت از طریق دفترخانه برای مراجعه به ادارات کافی می‌باشد و الزامی به اخذ وکیل دادگستری نیست، هرچند که یک وکیل مجرب و آشنا به ثبت شرکت‌ها از گروه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت می‌تواند شرکت شما را بهتر و بدون مشکل به ثبت برساند. همچنین بر اساس ماده 2 قانون راجع به ثبت  شرکت‌ها مصوب 1310، ثبت شرکت‌ها در ایران الزامی می‌باشد.

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

6- من و شرکاء می‌خواهیم یک شرکت سهامی عام را تاسیس کنیم. می‌خواهم بدانم مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت فوق چیست؟

پاسخ:

 برای ثبت شرکت سهامی عام مدارک ذیل مورد نیاز است:

    1- دو نسخه طرح اظهارنامه شرکت سهامی خاص 2- دو نسخه طرح اساسنامه شرکت سهامی عام 3- دو نسخه طرح اعلامیه پذیره نویسی 4-گواهی بانک مبنی بر واریز حداقل 35 درصد سرمایه تعهد توسط موسسین 5- فتوکپی شناسنامه موسسین

ناگفته نماند که برای فرایند ثبت شرکت‌های سهامی عام حتما نیاز به مشاوره حقوقی تخصصی خواهید داشت که وکلای با سابقه در مجموعه حقوقی دفاع یاران عدالت بهترین و کامل‌ترین خدمات حقوقی را به موکلین خود ارائه خواهند داد .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

7- بنده قصد تاسیس و ثبت یک شرکت تضامنی به اتفاق دو نفر از دوستانم را دارم. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را توضیح دهید و اینکه آیا ثبت شرکت فوق الزامی است یا خیر؟

جواب:

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تضامنی عبارتند از : 1- دو برگ تقاضانامه  2- دو برگ شرکت نامه  3- دو نسخه اساسنامه 4- فتوکپی شناسنامه شرکاء 5- درصورتیکه مجوزی از مراجع ذیصلاح موردنیاز باشد پیوست گردد.

در فرض سوال دوم، بر اساس ماده 2 قانون راجع به ثبت شرکت‌ها، ثبت شرکت‌ها در ایران الزامی می‌باشد.

تشکیل و ثبت انواع شرکت‌های تجاری و انواع تعاونی‌ها و ثبت نمایندگی‌ها ، با بالاترین کیفیت توسط وکلای خبره در موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت انجام می‌پذیرد .

برچسب‌ها : ثبت برند ، امور ثبتی ، ثبت شرکت ، علامت تجاری ، ثبت اختراعات ، ثبت

همراهان گرامی شما می‌توانید برای دریافت پاسخ‌های حقوقی خود با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات تخصصی آنها بهره‌مند شوید.

هرگونه کپی برداری یا انتقال مطالب این سایت، با ذکر منبع آن مجاز می‌باشد.

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت