سایر امور ثبتی

سایر امور ثبتی

1- بنده قصد دارم یک شرکت با مسولیت محدود به اتفاق شرکاء تاسیس و ثبت کنم. سوالم این است چون که دارای سابقه کیفری هستم، آیا می‌توانم به عنوان مدیر عامل آن شرکت را تشکیل و ثبت نمایم؟

پاسخ:

در حال حاضر هیچگونه منع قانونی در فرض سوال وجود ندارد علی ایحال سوال حضرتعالی از مواردی است که در دست اقدام است ارتباط سامانه  ثبت شرکت‌ها با سامانه سجل کیفری قوه قضاییه است. در این راستا افرادی که طبق قانون تجارت صلاحیت عضویت در هیات مدیره یا پذیرش سمت‌های خاص در شرکت‌ها موسسات را ندارند به دلیل داشتن سابقه‌ی کیفری از انجام فعالیت‌های تجاری منع خواهند شد. به عبارت دیگری سوابق کیفری این افراد به شکل هوشمند کنترل و بررسی شده و اگر بخواهند وارد فعالیت شرکت‌ها شوند از فعالیت آن‌ها جلوگیری بعمل می‌آید. موسسه حقوقی دفاع یاران عدالت دارای کارگروه تخصصی در زمینه‌های امور ثبتی  و شرکت‌های تجاری، آماده ارائه برترین خدمات تخصصی در این زمینه و تمامی امور حقوقی می‌باشد.

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

2- بنده مالک یک قطعه زمین در منطقه لواسان هستم که سال 1325 آن را خریده‌ام با توجه به اینکه آن را تاکنون ثبت نکرده‌ام آیا قولنامه‌ی آن قابلیت استفاده در دادگاه دارد یا خیر؟‌ در صورت پاسخ منفی راهکار قانونی برای اعتبار آن چیست؟

جواب:

با عنایت به اینکه اسنادی که باید مطابق با مفاد مواد 22 و 47 قانون ثبت برسند، به ثبت نرسیده باشند، مطابق با ماده 48 قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 1310 در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهند شد. مع‌الوصف می‌بایست به موجب رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری پذیرش اسناد عادی نقل و انتقال اراضی و املاک مادامی که به تنفیذ و تایید مراجع قانون صلاحیت به شرح مندرج در ماده 48 قانون ثبت نرسیده باشد جواز قانونی ندارند. موسسه حقوقی دفاع یاران عدالت دارای گروه تخصصی در موضوعات امور ثبتی آماده ارائه برترین خدمات تخصصی در تمامی  زمینه و تمامی امور حقوقی املاک می‌باشد.

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

3- با همسرم در یک باغ سه هزار متری شریکم و بعد از فوت ایشان، حدود 500 متر به من ارث رسیده است. آیا می‌توانم سند مال موروثی را به نام خودم ثبت کنم؟ به کجا باید مراجعه کنم؟

پاسخ:

بر اساس قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 1310 هر یک از ورثه می‌توانند با در دست داشتن گواهی انحصار وراثت از اداره ثبت محل، برای خود سند جداگانه تقاضا کنند. ولی بر اساس قانون مدنی زوجه صرفا بها و قیمت سهم الارث اموال را خواهد گرفت و سندی به نام همسر متوفی(حضرتعالی) صادر نمی‌گردد. . موسسه حقوقی دفاع یاران عدالت دارای گروه تخصصی در زمینه امور ثبتی آماده ارائه برترین خدمات حقوقی و تخصصی در کلیه زمینه ها و امور حقوقی می‌باشد.

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

4- بنده یک ملکی مشاعی خریده‌ام که پیگیر عملیات ثبتی آن هستم می‌خواستم بدانم برای اینکه ملک را از شرکاء جدا کنم به کجا مراجعه کنم و چگونه؟

پاسخ:

با توجه به اینکه عملیات ثبتی در فرض سوال هنوز به اتمام نرسیده است حضرتعالی می‌بایست دادخواست افراز را به دادگاه محل وقوع ملک تقدیم نمایید. در صورتیکه دادگاه حکم به قابیلت  افراز را صادر کرد برای ملک حضرتعالی سند جداگانه صادر می‌شود. در صورتیکه غیر قابل افراز تشخیص شود چاره‌ای نیست که باستی حالت وضع سابق و مالکیت مشاعی را ادامه دهید یا دادخواست فروش ملک مزبور را دادگاه صالح مطرح نمایید. موسسه حقوقی دفاع یاران عدالت دارای گروه تخصصی در زمینه امور ثبتی آماده ارائه برترین خدمات تخصصی در این زمینه و تمامی امور حقوقی می‌باشد.

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

5- پدرم یک قطعه زمین به مساحت 1000 متر مربع به من وصیت کرده است و بعد از فوت پدرم بنده پیگیر کار شدم و حتی ملک را در دفتر املاک ثبت کردم. آیا برادرم با وصیت نامه‌ای که دارد می‌تواند جلوی ثبت ملک بنامم را بگیرد؟

پاسخ:

خیر. مطابق با ماده 14 آیین نامه اجرایی و ماده 299 قانون امور حسبی مصوب سال 1322 وزارت دادگستری نمی‌توانند. زیرا که ماده 14 آیین نامه اجرایی مقرر داشته که پس از ثبت ملک در دفتر املاک به نام ورثه یا موصی‌اله ادعای وصیت یا هر ادعای دیگری که مخالف با ثبت ملک باشد مسموع نبوده و هیچ وصیت نامه‌ای اعم از رسمی و غیررسمی پذیرفته نخواهد شد.. برای دریافت اطلاعات حقوقی و عقد قرارداد وکالت با وکلای پایه یک دادگستری با مجموعه حقوقی دفاع یاران عدالت همراه باشید .

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

6- صاحب ملکی هستم که دارای سابقه ثبتی است و در دفتر املاک نیز بنام من است. شخص دیگری ادعای مالکیت می‌کند و دادخواست اثبات مالکیت بر علیه ملک من داده است. در دادگاه چگونه باید دفاع کنم؟

پاسخ:

در املاکی که سابقه ثبتی دارند دولت و محاکم فقط کسی را مالک می‌داند که ملک در دفتر املاک به نام او ثبت شده باشد و حتی انتقال مالکیت املاک دارای سابقه ثبتی با انتقال رسمی ملک انجام می‌شود و صرف تایید و تنفیذ قرارداد و اعلام صحت آن ایجاد مالکیت نمی‌کند. بنابراین با توجه به موارد فوق دعوی شخص مدعی علیه حضرتعالی تحت عنوان اثبات مالکیت چون ملک مذبور دارای سابقه‌ی ثبتی است قابلیت استماع ندارد و احتمالا دادگاه با استناد به ماده 223 قانون مدنی و ماده 2 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی قرار رد دعوی خواهان را صادر می‌نماید. تنظیم و نگارش انواع دادخواست‌های حقوقی و لوایح دفاعی در دادگاه‌های حقوقی و پرونده‌های املاک و امور ثبتی توسط خبره‌ترین وکلای دادگستری در موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت انجام می‌پذیرد .

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

7- بنده به اتفاق چند نفر از شرکاء قصد داریم مقداری از سهام شرکت با مسئولیت محدود را به یکی از شرکای دیگر انتقال دهیم. این کار چگونه است؟

جواب:

مطابق با ماده 103 قانون تجارت مصوب 1310، نقل و انتقال سهم‌الشرکه در شرکت با مسولیت محدود فقط از طریق سند رسمی به عمل می‌آید در غیر این صورت آن نقل و انتقال فاقد جواز قانونی است . بنابراین الزاما برای نقل و انتقال سهم‌الشرکه شرکت(با مسولیت محدود) به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه نمایید. بجهت ثبت و تغییرات در اساسنامه انواع شرکت‌های تجاری و مشاوره در برگزاری جلسات هیئت مدیره و تنظیم صورتجلسات رسمی و همچنین تاسیس موسسات غیر تجاری و ثبت شرکت در سایر کشورها با کارگروه‌های تخصصی در موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت تماس بگیرید و وارد قرارداد بشوید .

برچسب‌‌ها : امور ثبتی ، افراز سند ، ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت احوال ،تغییرات اساسنامه

8- برای دریافت استعلام خلافی خودرو به دفتر پلیس +10 مراجعه نموده‌ام که اعلام نمودند که به علت شکایت از طریق اجرائیات ثبت قادر به ارائه برگه خلافی یا عدم خلافی نیستند این موضوع را چطور و از کجا باید پیگیری کنم ؟

پاسخ :

از متصدی صدور برگه خلافی‌های اداره راهنمایی و رانندگی بخواهید که محل اداره اجرائیات ثبت را برایتان مشخص نماید و منشاء شکایت یا توقیف باید دقیقاً برایتان مشخص شود و با مراجعه به آن اداره اجرائیات ثبت که ممکن است در هر شهرستانی باشد دلایل شکایت مالی را برایتان توضیح می‌دهند و با پرداخت و واریز آن وجه و یا سایر راههای قانونی رفع توقیف و شکایت نسبت به این امر موانع قانونی را رفع نمایید همچنین توصیه میگردد بجهت تسریع در امور قضایی  با احدی از وکلای پایه یک دادگستری از مجموعه حقوقی دفاع یاران عدالت عقد قرارداد وکالت تنظیم بفرمایید .

نمونه دادخواست‌های حقوقی و نمونه شکوائیه‌های کیفری را از قسمت محصولات سایت دفاع یار دانلود نمایید .

برچسب‌ها : اداره ثبت ، امور ثبتی ، وکیل  امور ثبتی ، اداره ثبت اسناد کشور

9 - از یک شخصی یک فقره چک گرفته ام و به دلیل عدم موجودی برگشت خورده است آیا از طریق اجرائیات اداره ثبت می‌توانم صادر کننده چک را از کشور ممنوع‌الخروج کنم ؟

پاسخ :

پس از مراجعه به اداره اجرائیات ثبت و تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک کافی و تشکیل پرونده و پس از ابلاغ مهلت برای پرداخت وجه چک به صادر کننده چک می‌توانید از اجرائیات ثبت تقاضای ممنوع‌الخروج کردن صادر کننده چک را بنمایید البته اگر خواهان این هستید که تمامی نکات مهم حقوقی و قانونی در این امر در نظر گرفته شود بهتر آن است که از موسسه حقوقی بین‌المللی دفاع یاران عدالت مشاوره حقوقی دریافت نمایید .

برای وصول مطالبات خود اعم از چک یا مهریه با وکلای دادگستری این مجموعه حقوقی قرارداد وکالت تنظیم بفرمایید و  در کمترین زمان ممکن نسبت به وصول مطالبات قانونی شما اقدامات لازم انجام خواهد شد .

نمونه قراردادهای شرکت‌های بازرگانی و نمونه دادخوسات‌های حقوقی را از قسمت محصولات سایت دانلود نمایید .

برچسب‌ها : اداره ثبت ، امور ثبتی ، وکیل  امور ثبتی ، اداره ثبت اسناد کشور

همراهان گرامی شما می‌توانید برای دریافت پاسخ‌های حقوقی خود با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات تخصصی آنها بهره‌مند شوید.

هرگونه کپی برداری یا انتقال مطالب این سایت، با ذکر منبع آن مجاز می‌باشد.

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت