قرارداد های املاک مسکونی-تجاری

املاک:

قراردادهای مشارکت در ساخت‌و‌ساز و خرید‌و‌فروش املاک تجاری‌و‌مسکونی، تخصص و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که تنظیم آن حتماً نیازمند یک فرد متخصص و حقوقدان در امور تنظیم قراردادها می‌باشد، موسسه حقوقی بین‌المللی دفاع یاران عدالت دارای کارگروه تخصصی در تنظیم و نظارت دقیق در امور مربوط به املاک، مشارکت در ساخت و تنظیم امور قراردادها می‌باشد و آمادگی خود را در ارائه برترین خدمات حقوقی و مشاوره توسط مجرب‌ترین کارشناسان حقوقی اعلام می‌دارد.

 

از جمله قراردادهای متداول می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

قراردادهای تجاری و مسکونی، قرارداد خرید، قرارداد امتیاز نمایندگی فروش، قراردادهای پیمانکاری، تنظیم وکالت نامه‌های اداری، قراردادهای مشاوره، قراردادهای آموزش، نگارش انواع صلحنامه و شراکت‌نامه‌های عادی و رسمی و … 

 

 

به جهت سهولت و دسترسی به کارشناسان حقوقی، این امکان فراهم گردیده است که مشاوران حقوقی در محل جلسات و قراردادهای مشتریان عزیز با هماهنگی‌های قبلی حضور داشته باشند، به نحوی که حفاظت و نظارت دقیق بر قراردادهای ملکی و اموال شما عزیزان به عمل آید.

 

انواع قرارداد مشارکت در ساخت :

قراردادهای مشارکت در ساخت و ساز انواع گوناگونی دارد، این قراردادها را‌ می‌توان از دو حیث تقسیم کرد:

حیث موضوع ساخت :

  • قراردادهای مشارکت در ساخت بنا
  • قرارداد واگذاری زمین به منظور انبوه سازی
  • قرارداد مشارکت در اجرای طرح آماده سازی
  • قرارداد مشارکت پیمان مدیریت

 

قرارداد مشارکت در ساخت را اشخاص حقیقی یا حقوقی منعقد می‌کنند. شخص حقوقی طرف قرارداد به نوبه‌ی خود ممکن است خصوصی یا عمومی باشد. اشخاص حقوقی خصوصی مانند شرکت‌های خصوصی، بانک‌ها، که هرکدام به نوعی می‌توانند با مالکین زمین مشارکت نموده و سهم خود را دریافت نمایند، اشخاص حقوقی عمومی مانند سازمان مسکن‌و‌شهرسازی و شهرداری می‌باشند.

 

دعاوی و داوری مربوط به املاک، و امور مربوط به تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت خود را به مجموعه حقوقی ما بسپارید، تا تحت نظارت کارشناسان حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری و در صورت نیاز استفاده از نظر کارشناسان رسمی دادگستری، بصورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای به شما مراجعین محترم، مشاوره و راهنمایی ارائه شود.

 

 قوانین ملکی:

با توجه به متنوع بودن کاربری املاک و زمینه‌های مسکونی، کشاورزی و معدنی و سایر اماکن، و همچنین متفاوت بودن طروق نقل و انتقالات املاک و نحوه استفاده و حقوق مالک یا مستأجر نسبت به ملک مورد تعریف، توضیحاتی مختصر در رابطه با ارتباط قوانین مدون و عرفیه در رابطه با انواع معاملات به استحضار می‌رسانیم.

 

در مورد خرید یا فروش املاک مسکونی در شهرها و در داخل بافت محدوده شهری که نیاز به مدارک اجازه ساخت و ساز از طرف شهرداری‌ها صادر می‌گردد، نیاز به برگه گواهی عدم خلاف، و پایان‌کار ساختمانی، و گواهی تسویه حساب‌های هرگونه عوارض با شهرداری مورد نیاز می‌باشد. همچنین برگه مفاصاحساب از مالیات و دریافت استعلام اسناد مالکیت از طریق دفاتر اسناد رسمی نیز می‌بایست تهیه گردد.

 

سایر مدارک مورد نیاز و نحوه نگارش قرارداد املاک نوسط موسسه حقوقی بین‌المللی دفاع یاران عدالت آماده گردیده است و می‌توانید از قسمت محصولات این مطالب را دانلود فرمایید.

 

در مورد اجاره مسکونی، نگارش اجاره نامه‌ها می‌بایست مدارک هویت طرفین مؤجر و مستأجر و همچنین مدارک ملکی رؤیت شود و همچنین ملک مورد اجاره قابلیت استفاده و تحویل برای مستأجر را نیز داشته باشد. از موارد ضروری دیگر مدت اجاره، قیمت اجاره، شرایط خاص اعم از شرایط و نحوه استفاده و سایر امکانات ملک مورد اجاره می‌باشد و در انتهای تنظیم قرارداد‌ دو نفر شاهد ذیل اجاره نامه را امضا می‌کنند.

 

قابل ذکر است که اجاره نامه‌های کامل شده در قسمت محصولات قابل دانلود می‌باشد.

 

 

 

خرید‌و‌فروش و اجاره املاک صنعتی مانند کارخانجات و کارگاه‌ها‌ی تولیدی علاوه بر موارد اشاره شده می‌بایست مفاصاحساب‌های اداری مالیات اعم از مالیات بر مشاغل و مالیات بر ارزش افزوده و تسویه حساب‌های کامل با سازمان تأمین اجتماعی و سایر مدارک مورد نیاز از شهرداری و اتحادیه صنف مورد نظر را نیز نیاز دارد، البته شرایط واگذاری املاک صنعتی و تجاری در شهرک‌ها‌ی صنعتی و مناطق آزاد تجاری و یا مناطق ویژه اقتصادی تفاوت‌هایی نسبت به سایر املاک تجاری دارا می‌باشد.

 

برای دانلود نمونه قراردادهای املاک تجاری می‌توانید به قسمت محصولات مراجعه نمایید.

 

برای اطلاع‌رسانی از سایر شرایط و مقررات، نحوه خرید و یا واگذاری املاک تجاری در مناطق ویژه اقتصادی می‌توانید با دانلود این قوانین از قسمت محصولات با آگاهی کامل نسبت به این معاملات اقدام نمایید.

 

در خرید و فروش انواع زمین‌های کشاورزی در مناطق مختلف کشور و همچنین انواع باغ‌های مثمر و غیر‌مثمر و حتی خانه باغ‌های قابل معامله نیز توضیحات و قوانین خاص عمومی و عرفی برقرار می‌باشد .

 

نوع دیگر معاملات در زمین‌های کشاورزی و باغ‌های مثمر قراردادهای مزارعه و مسافات می‌باشد، که نحوه‌ی نگارش و تنظیم این قراردادها تخصص و تجربه‌ خاصی را می‌طلبد، که به صورت تخصصی گروه حقوقی دفاع یاران، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای و نظارتی بر این معاملات می‌باشد.

 

منظور از قراردادها‌ی مساقات و مزرعه، قرارداد صاحب باغ، زمین کشاورزی با شخص یا اشخاصی به عنوان کشاورز و شریک در محصول کشاورزی می‌باشد .

 

کارگروه تخصصی موسسه حقوقی بین‌المللی دفاع یاران عدالت با توجه به تجربیات و رزومه‌ کاری موفق در عقد قراردادهای بیع، و اجاره و شراکت در املاک تجاری و صنعتی و به ویژه املاک وقفی، برترین خدمات ملکی را ارائه می‌کند.

 

همواره سرمایه‌ی ما، اعتماد شما است .

 

برای دریافت خدمات تخصصی در امور قراردادهای املاک و داوری با این موسسه حقوقی در ارتباط باشید.

 

 

گروه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت