پذیرش و بورس تحصیلی

تحصیل در اروپا :

شاید بتوان گفت که کشورهای اروپایی از جمله آلمان که صنعتی ترین کشور قاره اروپا است در سال‌های اخیر مورد انتخاب بسیاری از دانشجویان در رشته های مختلف قرارگرفته است ، تحصیل در اروپا یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها برای دانشجویان ایرانی می‌باشد.

یکی از راه‌هایی که معمولاً افراد برای مهاجرت انتخاب میکنند دریافت بورسیه تحصیلی می‌باشد ، با اخذ بورسیه تحصیلی در خارج از کشور شما میتوانید هزینه های تحصیلی و دیگر هزینه‌ها را تا مقدار زیادی پوشش دهید اما سوالی که شاید در ذهن افراد نقش ببندد این است که بجهت اخذ بورسیه تحصیلی چه شرایطی لازم می‌باشد ؟

داشتن یک انگیزه قوی در رسیدن به این هدف بسیار مهم خواهد بود و همچنین توجه داشته باشید که تحقیقات صورت پذیرفته توسط موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران شما را به این مهم نزدیکتر کرده تا بتوانید در مسیر اهداف خود گام بردارید .

 

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران در این بخش تلاش دارد که به صورت کاملا تخصصی توضیحاتی را ارائه نماید و اعلام دارد که به چه کسانی بورسیه تحصیلی در خارج از کشور تعلق میگیرد و اصولا شرایط تحصیل در اروپا به چه نحوی است  ؟

بورسیه تحصیلی چیست ؟ پذیرش تحصیلی چیست ؟ شرایط پذیرش بورسیه تحصیلی چیست ؟

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران با بهره مندی از تیمی متخصص در زمینه تحصیل و پذیرش تحصیلی در خارج از کشور آماده ارائه خدمات لازم در این زمینه می‌باشد.

 

 

 

 

بورسیه تحصیلی :

بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد که باید نسبت به هریک از آنها آگاهی پیدا کرد، بعضی از آنها به صورت اختصاصی برای برخی از کشورها ارائه می‌گردد مسئله ای که بسیار مهم است این است که کشور مد نظر شما کدام کشور است ؟

 

 

نحوه تحصیل بورسیه تحصیلی در خارج از کشور :

بورسیه تحصیلی شامل دانش آموزان اعم از ابتدایی ، راهنمایی، دبیرستان، نیز وجود دارد  اصول نگارش نامه به اساتید ، چگونگی تحصیل در اروپا ، همگی توسط برترین وکلا و حقوقدانان در موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران قابل پذیرش می‌باشد.

پذیرش و بورسیه تحصیلی بر اساس معدل در دانشگاه :

دانشگاه‌هایی در خارج از کشور وجود دارند که بر اساس معدل ترم های قبلی پذیرش بورسیه انجام میدهند.

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران سعی کرده است که نکات ، شرایط ، آموزش های لازم را جهت چگونگی تحصیل در اروپا را ارائه دهد .

منظور از استاد تاییدکننده دانشگاه چیست ؟

در کل این چنین باید عنوان کرد که نحوه مکاتبه با اساتید برای اخذ بورسیه تحصیلی در خارج از کشور بسیار مهم است بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد دارای شرایط و قواعد و مقررات مربوط به خود است .

در بین کشورهای مورد پذیرش بورسیه تحصیلی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران معتقد است با توجه به تجارت و انجام پژوهش و تحقیقاتی انجام شده در کشور آلمان و اتریش امکانات بسیار ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

سایرکشورها نیز دارای قواعد و شرایط مختص به خود می‌باشد در ادامه این پژوهش به شرح آن خواهیم پرداخت.

بدون شک برای پذیرش و بورسیه تحصیلی و تحصیل در اروپا قواعد و شرایط خاصی مقررگردیده است هر کشور برای پذیرش تحصیلی دانش آموزان و یا دانشجویان اعم از کارشناسی و یا کارشناسی ارشد یا دکتری شرایط متفاوتی با سایر کشورها دارد در حالیکه ممکن است بعضی از کشورها نیز مشابه هم باشند.

نکته ای که بایستی بدان توجه نمود این است که فقط اشخاصی اعم از حقیقی یا حقوقی میتوانند اقدام به فعالیت در حوزه پذیرش و بورسیه تحصیلی باشند که دارای مجوز می‌باشند .

مجوزهای صادره بایستی از طرف وزارت علوم صادر شده باشد و هر مجوزی که بر خلاف قانون صادر شده باشد فاقد اعتبار قانونی است، مجوزهای صادره بایستی مطابق قانون و مقررات صادر شده باشد.

در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت دلار ، ارز و به طور کلی هزینه های بالای زندگی در بسیاری از کشورها افراد به فکر گرفتن بورسیه تحصیلی می‌افتند.

 

 

 

 

 

انواع بورسیه تحصیلی :

بورسیه تحصیلی بر اساس فعالیتی که در کنار تحصیل در اروپا بر عهده دانشجو گذاشته می‌شوند به دو دسته تقسیم میشود :

  • بورسیه بدون انجام فعالیت های جانبی
  • بورسیه به همراه فعالیت های جانبی

 

بورسیه بدون انجام فعالیت‌های جانبی:

این بورسیه ها که به طور کلی میتوانند هزینه‌های تحصیل یک دانشجو را به طور کلی پوشش داده و تمامی هزینه های زندگی او را نیز پوشش دهد لذا به همین دلیل متقاضیان بسیاری داشته و رقابت شدیدی میان دانشجویان برای اخذ آن وجود دارد  برای کسب آگاهی بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

بورسیه به همراه فعالیت های جانبی :

 

در این مورد بر خلاف بورسیه اول کمک هزینه‌هایی که به دانشجو اعطا می‌شود لزوماً در قبال فعالیتی که به دانشجو داده می‌شود، می‌باشد لذا در غیر اینصورت هیچ هزینه‌ای به وی پرداخت نمی‌شود .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی اخذ ویزا در مقطع کارشناسی  ارشد ، دکتری با مشاورین موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران در ارتباط باشید.