اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی شرایط متفاوت تر از تحصیل در مقطع لیسانس دارا میباشد.

از طرفی با توجه به شرایط متفاوت دانشگاه های سراسر جهان نمی‌توان قوانین و شرایط یکسانی را برای اخذ ویزای تحصیلی در خارج از کشور برای همه کشورها در نظر گرفت .

 

 

توجه به این نکته ضروری می‌باشد که اخذ ویزای تحصیلی که بصورت بورسیه باشد صرفا از طریق مراکز معرفی شده از وزارت علوم قابل پیگیری می‌باشد هرچند که به غیر از مسیر مراکز فوق اخذ بورسیه تحصیلی از طریق سایر مراکز نیز مقدور می‌باشد.

 

شایان ذکر است که تحصیل در دانشگاه‌های مجازی نیز از سایر طروق تحصیل در تمامی مقاطع امکان پذیر می‌باشد و بهتر آن است که قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه مجازی اعتبار مدارک آن دانشگاه نسبت به محل ارائه مدارک دانشگاهی مورد تحقیق و بررسی قرار بگیرد چراکه برخی از وزارت خانه های علوم در کشور بعضی از مدارک تحصیلی دانشگاه های مجازی معتبر جهان را هم به رسمیت نمی‌شناسند.

 

 

آنچه باید راجع به اخذ ویزای تحصیلی بصورت کلی بیان شود شرایطی خاص می‌باشد که در ادامه به برخی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی اشاره می‌شود:

  • برخی از کشورها تمکن مالی برای تحصیل و تمکن مالی برای زندگی را جز شرایط اصلی اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشورها قرارداده‌اند حتی در کشور آلمان که تحصیل بصورت رایگان می‌باشد هم اطمینان از تمکن مالی برای هزینه های جاری زندگی از جمله شرایط اساسی به جهت اخذ ویزای تحصیلی قرار دارد .
  • رشته تحصیلی نیز از جمله شرایط اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد چرا که سفارت خانه ها به رشته تحصیلی حساسیت خاصی دارند و برخی رشته های تحصیلی دانشجو نمی‌پذیرند و یا دانشجوی متقاضی ویزا تحصیلی می‌بایست به غیر از تسلط بر زبان انگلیسی ، به زبان کشور مورد نظر هم تسلط کافی داشته باشد مانند کشور ایتالیا که رشته های پزشکی در دانشگاه های آن کشور فقط به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند البته درصورتی که کشور ایران در رشته های خاصی دارای ظرفیتهای خالی پذیرش دانشجو در یک رشته را داشته باشد هم سفارتخانه ی کشورهای خارجی می‌توانند به این نکته هم ایراد کنند و به دانشجو ویزای تحصیلی ارائه ندهند.

در نظر داشته باشید با توجه به شرایط کنونی اغلب دانشگاه ها تمایل بیشتری به پذیرش دانشجو در مقاطع فوق لیسانس و دکتری دارند نسبت به پذیرش در مقطع لیسانس و یا پذیرش کالج

  • از دیگر نکات مهم در اخذ ویزای تحصیلی می‌توان تسلط کامل به زبان انگلیسی را نام برد بطور مثال کشور کانادا داشتن مدرک معتبر مبنی بر تسلط کامل به زبان انگلیسی را از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی قرار داده است.
  • سطح علمی دانشجو نیز از دیگر شرایط مهم در مراحل اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد ، دانشجویانی که دارای سابقه ثبت مقالات معتبر در مجلات تحقیقاتی و یا پژوهشی و علمی هستند و همچنین دانشجویان ناشر کتابهای علمی مرتبط با رشته مورد تقاضای ویزای تحصیلی هستند ، بهتر می‌توانند از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت نمایند .

 

 

دانشجویان دارای سابقه تحصیلی درخشان و نوابغ و یا متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی که نظریات خاص علمی دارند هم در پذیرش تحصیلی از دانشگاه و هم در مراحل اخذ ویزای تحصیلی از سفارتخانه کشور مورد نظر از شانس بیشتری برخوردار می‌باشند .

به جهت اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه ها و کشورهای مختلف با مجموعه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت تماس بگیرید.

پس از اخذ ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل و دریافت مدارک ، دانشجویان با توجه به قوانین اقامتی آن کشور می‌توانند نسبت به پیدا کردن شغل مورد تقاضا و دریافت اقامت دائم در آن کشور اقدام نمایند.

 

 

گروه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران عدالت