دریافت ویزای شغلی

دریافت ویزای شغلی :

اصولا قوانین مهاجرتی در بسیاری از کشورها بدین صورت بوده است که متقاضیان در سراسر دنیا برای مهاجرت اهدافی دارند ، عده ای برای ادامه تحصیل اقدام به مهاجرت میکنند ، عده ای هم برای سفرهای تفریحی یا امور شغلی  و گروهی هم برای کاریابی و امثالهم ، آنها به این علت مهاجرت میکنند تا بتوانند زندگی خود را به شرایط مطلوب مد نظرشان نزدیک کنند.

امروزه در بین ایرانیان، متقاضیان بسیاری با توجه به شرایط و اهداف مورد نظر خود به دنبال مهاجرت به کشورهای خارجی هستند ، اما سوالی که ابتدا در ذهن همه ی آنها خطور میکند این است که به چه کشوری و با چه شرایطی میتوانند مهاجرت داشته باشند ؟

در واقع شرایط اخذ ویزای کاری مورد نیاز ، به چه نحوی است ؟

یقیناً برای انتخاب کشور مقصد که دارای شرایط مناسب و متناسب با شغل و تخصص مورد نظر شما باشد و با سایر آیتمهای مهاجرتی  مطابقت داشته باشد بهترین رکن داشتن اطلاعات کافی است مقدمه هدف موضوع اخذ ویزای کاری داشتن اطلاعات لازم در این خصوص می‌باشد .  شما با شناخت کامل از یک کشور خارجی میتوانید دریابید که آن کشور با شرایط موجود شغل و تخصص شما و با شرایط و نیازمندی های آن کشور تا چه میزان مطابقت دارد.

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران  در این مجال سعی دارد تا ضمن اشاره به شرایط اخذ ویزای کاری و اطلاعات مورد نیاز به صورت تخصصی به زمینه‌ها و شرایط اخذ ویزای کاری چند کشور اعم از آسیایی و یا اروپایی اشاره داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

اخذ ویزای کاری :

همانطور که قبلا اشاره نمودیم بسیاری از افراد هستند که بنا به دلایل و اهداف مد نظر خود قصد مهاجرت دارند و با این مهاجرت به دنبال اخذ ویزای کاری می‌باشند اما شرایط اخذ ویزای کاری چگونه می‌باشد ؟ لذا موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران سعی کرده است شرایط و اطلاعات لازم در مورد اخذ ویزای کاری در برخی از کشورها را ارائه نماید.

 

 

 

اخذ ویزای کا

 

 

 

 

 • ویزای کار یا همان ویزای شغلی آلمان

کشور آلمان کشوری هست که در حال حاضر با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه شده است و در جذب مهاجران متخصص فعال است  نکته ای که افراد بایستی بدان توجه نمایند این است که برای اخذ ویزای کاری در آلمان افراد میتوانند کارت آبی (بلو کارت) دریافت نمایند اما به راستی چه افرادی میتوانند ویزای شغلی در کشور آلمان دریافت نمایند همانطور که در فوق اشاره نمودیم معمولا کشور آلمان ، کشوری است که با کمبودی نیروی انسانی متخصص رو به رو بوده ‌اند و سعی دارند تا پذیرش مهاجرین متخصص و با تجربه وضعیت صنعت و بازار خود رونق دهند.

 

رشته های مورد نیاز کاری در آلمان :

در کشور آلمان با توجه به تحقیقات موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران و تیم حقوقی این مجموعه، به رشته هایی هم چون : مهندسی برق ، کامپیوتر ، الکترونیک ، صنایع ، شیمی ، مکانیک ، فیزیک ، آی‌تی ، گروه پزشکان ، داروسازان و پرستاران نیازمند هستند.

صرف داشتن مدرک در رشته تحصیلی و گرایش های فوق الذکر نمی‌تواند به معنای تکمیل شرایط اخذ ویزای کاری باشد ، شما وقتی یک کشوری همچون آلمان را انتخاب کرده‌اید باید این تصور را داشته باشید که وارد یک کشوری می‌شوید که هیچ شناختی اعم از فردی یا اجتماعی آن کشور ممکن است نداشته باشید . موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران با توجه به تخصص و داشتن تجارب کافی در زمینه اخذ ویزای کاری در کشور آلمان ، آماده است تا با ارائه مطالب مورد نیاز و کافی شما در رسیدن به اهداف مورد نظرتان یاری رساند، جهت ارتباط با کارشناسان امور بین المللی در زمینه اخذ ویزای کاری آلمان با موسسه حقوقی بین المللی  دفاع یاران در ارتباط باشید.

 

بلو کارت یا همان کارت آبی :

بعد از اخذ ویزای کاری و فرصت های که به جهت یافتن شغل مورد نظر به شما داده شده است ، نهایتاً شما بایستی موفق به دریافت کارتی گردید که به آن کارت آبی می‌گویند.

 

شرایط اخذ بلو کارت :

برای اینکه شما موفق به دریافت کارت آبی گردید ، داشتن شرایط ذیل الزامیست :

 • فارغ التحصیلی شخص از دانشگاهی معتبر که مورد تایید کشور آلمان باشد
 • انعقاد قرارداد کاری که مرتبط با رشته تحصیلی و مهارتی شما که با یکی از شرکت‌ها و کمپانی‌های آلمان بسته شده باشد ، نکته‌ای که باید توجه نمود این است که بدون داشتن پیشنهاد کاری ، از سوی کارفرمای آلمانی امکان دریافت کارت آبی وجود ندارد و شما نمی‌توانید اقدام نمائید.
 • حقوق مورد توافق شما بایستی در متن قرارداد درج گردد که میزان حقوق دریافتی بسته به رشته و تخصص، تجربه ، توانایی و مهارت انجام کار و به سایر فاکتورها بستگی دارند.

 

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای کاری در آلمان :

برای اخذ ویزای کاری در آلمان مدارک ذیل لازم می‌باشد :

 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی (شناسنامه ، کارت ملی ، پاسپورت) و کپی از تمام صفحات آنها
 • تکمیل کردن فرم تقاضای شغل مورد نظر
 • حداقل 2 قطعه عکس
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی خود به دو زبان آلمانی و انگلیسی
 • وجود گواهی عدم سوءپیشینه
 • سوابق شغلی و پیوست ترجمه آن به آلمانی و انگلیسی
 • بیمه نامه و….

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران به شما پیشنهاد می‌کند برای ورود به این کشور سعی کنید حداقل زبان آلمانی خود را به سطح B1  برسانید.

برای اطلاع از سایر شرایط اخذ ویزای کاری در کشور آلمان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

اخذ ویزای کاری در استرالیا:

شرایط اخذ ویزای کاری در هر کشور متفاوت است استرالیا کشوری است که همواره در جذب نیروهای متخصص پیش قدم بوده است  هر چند اخیراً برای اخذ ویزای کاری در استرالیا قوانین و مقررات خاصی پیش بینی شده است اما این کشور هنوز هم در جهت پذیرش مهاجران اقدام نموده است.

شرایط مورد نیاز به جهت اخذ ویزای کاری در استرالیا :

 • حداقل سن شخص متقاضی بایستی 18 سال و حداکثر 45 سال باشد.
 • رشته تحصیلی شما الزاما بایستی در لیست مهارت های لازم و مورد نیاز استرالیا باشد.
 • کسب امتیاز لازم در امتحان IELTS ، شما بایستی حداقل امتیاز مورد نظر را کسب نمایید.
 • داشتن حداقل یکسال سابقه کار در ارتباط با رشته تحصیلی خود داشته باشید.

 

 

 

مشاغل و رشته های تحصیلی مورد نیاز کشور استرالیا:

در کشور استرالیا رشته‌هایی هم چون پرستاری ، مهندسی برق ، مکانیک ، پزشکی ،مهندسان راه و ساختمان ، حسابدار، دندانپزشک ، روانشناس ، مهندسی شیمی ،صنایع ، آشپز و… مورد نیاز می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با رشته تحصیلی خود و شغل مورد تقاضا در کشور استرالیا و بررسی کلیات آن به وب سایت موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران مراجعه کنید.

لذا با مراجعه آدرس سایت فوق ضمن بهره‌مندی از مشاوره حقوقی از متخصصین و وکلای با تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای کاری ،سوالات خود را از کارشناسان متخصص ما در زمینه مهاجرت بپرسید.

 

 

اخذ ویزای کاری در کانادا :

از جمله کشورهایی که موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران در زمینه اخذ ویزای کاری به آن پرداخته است کشور کانادا می‌باشد، کشور کانادا به دلیل تقسیم بندی به ایالات ، شما بایستی ابتداً ایالت مورد نظر خود را مشخص نمایید چرا که هر ایالت معمولا یک شرایط خاصی دارد و مدارک شما باید مطابقت با زبان و شرایط آن ایالت ترجمه و ارائه شده باشد ، مسلط بودن به زبان خارجی میتواند به شما کمک شایانی نمایید.

 

 

 

 

 

مدارک و شرایط لازمه به جهت  اخذ ویزای کاری :

 • قبل از اخذ ویزای کاری شما بایستی تاییدهایی از وزارت کار کانادا بگیرید و اینکه این اداره را قانع سازیدکه در کشور کانادا هیچ شخص و نیروی مقیم کانادا در حال حاضر برای این شغل وجود ندارد .
 • شما بایستی از طرف شرکت یا یک فرد کانادایی نامه‌ی کاری داشته باشید. ( دعوتنامه یا قرارداد)
 • فرم تقاضا و درخواست ویزای شغلی می‌بایست به طور کامل تکمیل گردد.
 • تاییدیه اداره توسعه مهارتهای کانادا که مکتوب شده باشد کارفرما مجوز استخدام شخص موردنظر را صادر می‌نمایند.
 • ارائه گواهی سلامت که مبتنی بر سلامت روحی و جسمی می‌باشد.
 • گواهی عدم سوءپیشینه

 

مدارک و شرایط مورد تقاضا در کشورهای مدنظر به جهت اخذ ویزای کاری چه چیزهایی هستند ؟

رشته های تحصیلی متناسب با نیازمندی های کشور مورد مهاجرت چیست؟

موسسه حقوقی بین المللی دفاع یاران با بهره مندی از تیمی مجرب در زمینه ی اخذ ویزای کاری مهاجرت و امور بین الملل آماده ارائه مشاوره ها و اطلاعات لازمه در این زمینه می‌باشند.

و همچنین آماده پاسخ به سوالات فوق و سایر سوالات شما می‌باشند.